Naujos nuotraukos


Mes Facebooke

Mūsų puslapis facebooke

Reklama

Svetainių kūrimas


Naujienos

„Išlikime ramūs ir vieningi. Pamokos ateities kartoms"

2015-04-01 11:50:41

Kovo 26 d. Labdaros ir paramos fondas G vaikų pasaulis" gavo žinią iš Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apie Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis 2015 metais finansuojamų projektų konkurso rezultatus. Su džiaugsmu dalinamės naujienomis, jog patekome į finansuojamų projektų sąrašą.

 

Projektas „Išlikime ramūs ir vieningi. Pamokos ateities kartoms"  su 16-18 m. jaunimu bus įgyvendinamas šią vasarą septynių dienų trukmės programoje su projekto partneriais iš Varšuvos - organizacija "Changing The Topic Association" ("Stowarzyszenie Zmiana Tematu").

 

Jaunimo susitikimo tikslas -  ugdyti jaunimo pilietinę savimonę, ištvermę, puoselėti jų patriotinius jausmus bei siekį saugoti ir ginti demokratiją šalyje, palaikyti ir gerinti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo draugiškus santykius.

 

Šiandienos geopolitiniai įvykiai, vykstantys pasaulyje, neleidžia likti nuošalyje. Suvokiame teisę ir pareigą prisidėti prie problemų sprendimo pagal kiekvieno iš mūsų galimybes. Ir Lietuva, ir Lenkija turime bendros karčios istorinės patirties (II Pasaulinis karas, fašizmas, holokaustas, pokario metai, šaltasis karas). Suprantame, kad šalių vienybė, demokratija bei pilietinė visuomenės branda yra vienos aktualiausių šiandieninės Europos užduočių. Siekiame ir galime įtakoti, kad Europa būtų vieninga. 

 

Draugiškų santykių tarp valstybių sukūrimas ir palaikymas, kaip rodo šiandieniniai įvykiai, nėra toks jau lengvas uždavinys. Todėl siekiame ugdyti pilietinį jaunimą, kelti jų sąmoningumą, ypač plėsti draugystę tarp artimiausių šalių - Lietuvos ir Lenkijos - jaunimo, nuo kurio aktyvumo priklausys, kokioje visuomenėje gyvens ateities kartos. 

 

Turime jaunam žmogui suteikti galimybę pajusti tikrąją bendrumo reikšmę, pažinti istorinę atmintį, pajusti tų laikų dvasią. Projektas paskatins jaunimą išmokti istorijos pamokas. Suteiks galimybę pačiam jaunam žmogui ieškoti sprendimų, būdų, kuo galime prisidėti, ką kiekvienas nuo savęs galime padaryti, kad ne tik mes ir mūsų šalies kaimynės, bet ir visa Europa taptų vieninga. 

 

Tuo pačiu siekiame didinti susidomėjimą Lietuvos ir Lenkijos istorija, dabarties aktualijomis, kurti bendrus ateities planus, šviesti ir informuoti apie kiekvienos šalies  vaidmenį užtikrinant šalies saugumą. Prie projekto prisijungia Lietuvos Šaulių sąjunga, Lietuvos Laisvės armija (LLA), Platelių turizmo ir informacijos centras.

 

Planuojamos veiklos: interaktyvios istorijos pamokos, žygiai partizanų keliais, apgyvendinimas kareiviškose palapinėse, išgyvenimo užduotys, diskusijos apie Lietuvos ir Lenkijos  tautų draugystę, Europos vienybės kelių ieškojimas, Šaltojo karo muziejaus (Plateliai) lankymas.

 

Projektą dalinai finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)