|
SvarbuMes Facebooke |
NaujienosĮspūdžiai po tarptautinio projekto Išlikime ramūs ir vieningi. Pamokos ateities kartoms2015-11-05 14:53:5823 km žygis..! Ar kiekvienas tai atlaikytų? O mes tai padarėme! :)
Taip atrodė viena iš įsimintiniausių projekto „Išlikime ramūs ir vieningi. Pamokos ateities kartoms“ dienų. 28 jaunuoliai iš Lietuvos ir Lenkijos dieną pradėjo prie paminklo Lietuvos partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui - vienas iš Lietuvos Laisvės Armijos (LLA) atkūrėjų p. Albinas Klimas vedė pamoką apie partizanų gyvenimą Lietuvoje II Pasaulinio karo metais. Po šio susitikimo žygiavome partizanų takais link Šaltojo karo muziejaus, kur kartu su gide susipažinome su muziejaus ekspozicija. Šaltojo karo muziejus Žemaitijos Nacionaliniame parke įrengtas buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Tad jaunimas pasisėmė daug naujų istorinių žinių ir pamatė tokią bazę, kokios yra tik trys visame pasaulyje.
Norėdami prisidėti prie Žemaitijos Nacionalinio parko aplinkos tvarkymo darbų, parko reindžerio pakviesti, padėjome tvarkyti parko teritoriją. Po gerų darbų toliau žygiavome ežero pakrante Platelių miestelio link. Grožėjomės Platelių ežero panorama, fotografavomės, ilsėjomės po nekasdienio žygio ir tarpusavyje bendravome.
Projektą „Išlikime ramūs ir vieningi. Pamokos ateities kartoms“ Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“ įgyvendino 2015 m. liepos 21-27 d. kartu su partnere organizacija iš Varšuvos „Stowarzyszenie Zmiana Tematu” (“Changing The Topic Association”). Projekte dalyvavo 16-18 metų jaunimas iš Lietuvos ir Lenkijos.
Jaunimo susitikimo tikslas - ugdyti jaunimo pilietinę savimonę, ištvermę, puoselėti patriotinius jausmus bei siekį saugoti ir ginti demokratiją šalyje, palaikyti ir gerinti Lietuvos bei Lenkijos jaunimo draugiškus santykius.
Projekto veiklos neapsiribojo vien minėtu žygiu. Ištvermę ugdė kasdienė sportinė veikla, įvairūs komandinę dvasią stiprinantys žaidimai; lietuviai pristatė lenkams Lietuvos kultūrą, istoriją, maistą, o su folkloro ansamblio „Spigėns“ pagalba – ir tautinius šokius bei dainas. Lenkų jaunimui ypač patiko šokti lietuviškus tautinius šokius. Jie taip pat liko sužavėti Marijono Mikutavičiaus daina „Trys milijonai“. Bet labiau ne pačia daina, o su kokiu užsidegimu ir vienybe lietuviai ją atliko. Jaunimas net buvo paprašytas padainuoti ją dar ir dar kartą! :)
Lenkijos jaunuoliai taip pat pristatė savo šalį: vaišino jų nacionaliniu maistu, pasakojo apie istoriją, tradicijas, papročius bei mokė šokti polonezą ir skaityti lenkiškas greitakalbes.
Ne visiems jaunimo mainų dalyviams naujos gyvenimo sąlygos – nakvynė kareiviškose palapinėse ant kareiviškų gultų – pasirodė komfortiškos; ne visi atlaikė šį, atrodo, įdomų iššūkį. Bet tie kurie pasiryžo, pabandė, liko patenkinti naujais įspūdžiais ir patyrimais.
Džiaugiamės projektu pasiektais rezultatais: abiejų šalių jaunimas pagerino anglų kalbos žinias ir įgijo drąsos kalbėti šia užsienio kalba; išmoko istorijos pamokas neformalaus ugdymo metodais; užmezgė naujas draugystes; susipažino su kita kultūra ir realiai pamatė dviejų kultūrų skirtumus bei panašumus; sustiprino pilietiškumo, patriotiškumo jausmą; pagerino bendras socialines ir asmenines kompetencijas; naujoje aplinkoje sužinojo daugiau ne tik apie kitus, bet ypač apie save.
Daugiau nuotraukų galite rasti https://www.facebook.com/media/set/?set=a.896947213693801.1073741842.150694514985745&type=3
Projektą dalinai finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Komentarai (0)
Rašyti komentarą + |
Parama |