Naujos nuotraukos


Mes Facebooke

Mūsų puslapis facebooke

Reklama

Svetainių kūrimas


Naujienos

Kroatija, mes atvykstame!

2015-01-28 17:50:14

Paskutinės vasaros dienos. Septyni energingi ir ištroškę nuotykių Labdaros ir paramos fondo „G vaikų pasaulis“ darbuotojai ir savanoriai susėda į mikroautobusą ir pajuda į ilgą, bet linksmą kelionę Kroatijos link. Ir ne šiaip paatostogauti, o su tikslu – sudalyvauti ERASMUS+ programos finansuojamame projekte „MasqUErade”. Projektas, laimėtas Kroatijos jaunimo organizacijos „Alfa Albona“, pakvietė dalyvauti Labdaros ir paramos fondą „G vaikų pasaulis“ ir organizaciją iš Ispanijos „Casa Eslava“ – 21 jaunimo atstovą iš skirtingų Europos kampelių.

 

Projektas sužavėjo savo tematika, veiklomis ir netikėta idėja finaliniam renginiui. Bet apie viską plačiau...

 

Buvome apgyvendinti palapinėse (kiek neįprasta vykstant į projektą užsienyje, bet įdomu išbandyti) stovyklavietėje prie jūros kranto, šalia miestelio Koromacno. Po vasaros stovyklų maratono Lietuvoje stovykloje „Draugai“ pamėgę geru oru miegoti po atviru dangumi, šiuo įpročiu kelias naktis stebinome ir kroatus bei ispanus :). Bet naudojomės kiekviena proga pasimėgauti šiltu oru ir tokiu žvaigždėtu dangumi! Iki kol vieną naktį netikėtai užklupo audra...

 

Kroatų projekto organizatorių komanda džiugino puikiai paruošta įdomia ir naudinga programa. Veiklos buvo sukoncentruotos į tokias temas, kaip kultūrinė įvairovė, tolerancija, antidiskriminacija Europoje. Dalijomės asmenine patirtimi apie kultūrinį identitetą, tradicijas, kalbas, vertybes, įsitikinimus ir mentalitetą. Visa programa, kaip įprasta jaunimo mainuose, buvo paremta neformaliu ugdymu: darbas grupėse, inscenizacijos, diskusijos, viktorinos, susipažinimo žaidimai, veiklos gamtoje, žygiai kalnuota pakrante į miestelį dieną ir - pabandėme naktį (keletas mūsų dalyvių to nebekartotų :)), „medžioklė“ stovyklavietėje, interaktyvios paskaitos ir prezentacijos, kurių metu sužinojome apie veiksnius, kurie mus, jaunimą iš skirtingų šalių bei kultūrų, skiria (tautybė, seksualinė orientacija, religiniai įsitikinimai, tradicijos ir t.t.) ir išmokome, kaip gauti naudos iš šios įvairovės, o ne matyti šiuos skirtumus lyg problemą.

 

Turėjome progą pristatyti Lietuvą, jos istoriją, tradicijas, pavaišinti užsieniečius tradiciniais užkandžiais bei pamokyti liaudies šokių. Taip pat sužinojome daug naujo ir apie Kroatijos bei Ispanijos šalis ir kultūras. Be to, aplankėme rajono centrą – senovę menantį Labin, susipažinome su miesto istorija, pamatėme turistų mėgstamas vietas bei išgirdome vietinės roko grupės koncertą. O kitą vakarą žygiavome pakrante į už kelių kilometrų esantį miestelį, kuriame vyko vietos gyventojų šventė su gyva muzika ir šokiais. Lietuviai nepasikuklino ir vietiniams pristatė lietuvišką polką :)

 

Itin įsiminė kroatų sugalvota ir tik jiems įprasta užduotis – šviežios žuvies valymas jūroje plikomis rankomis :). Ne kiekvienas dalyvis išdrįso įvykdyti šią užduotį, skirtą visų vakarienei.

 

Na o baigiamajam projekto renginiui ruošėme maskaradą – bendrą trijų šalių pasirodymą, kurį pristatėme pajūryje stovyklavietėje besiilsintiems turistams. Šiam pasirodymui kūrėme kvietimus, kuriuos išdalinome savo vizitų metu Labin ir Koromacno, bei patys darėme kostiumus. Mūsų nebuvo įmanoma nepastebėti! :)

 

Likome pakerėti Kroatijos pakrantės grožiu, jūros žydrumu ir gamta, ypač tie mūsų komandos nariai, kurie Kroatiją lankė pirmą kartą.

 

Džiaugiamės tokiomis galimybėmis išvykti į projektus užsienyje, nes šios kelionės tampa puikiu atlygiu mūsų uoliai besidarbuojantiems savanoriams! AČIŪ jiems!

 
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)