Naujos nuotraukos


Mes Facebooke

Mūsų puslapis facebooke

Reklama

Svetainių kūrimas


Naujienos

Lietuva-Latvija-Islandija. 2014-2015 m.

2015-11-04 15:22:04

Baigtas įgyvendinti tarptautinis projektas „Dalijimasis gerąja patirtimi apie darbą su socialinės atskirties vaikais“.

 

2015 m. birželio mėnesį Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis” baigė įgyvendinti programos Norden dalinai finansuotą tarptautinį projektą „Dalijimasis gerąja patirtimi apie darbą su socialinės atskirties vaikais“.

 

Šiuo projektu siekėme pasidalinti patirtimi apie darbą su socialinės atskirties vaikais Islandijoje, Lietuvoje ir Latvijoje, pasisemti kuo daugiau informacijos ir kompetencijų iš Islandijos organizacijų darbo patirties bei pasidalinti šia informacija su skirtingų Lietuvos regionų kolegomis, dirbančiais su socialinės atskirties vaikais, ir šios srities partneriais Latvijoje. Projekto dėka išplėtėme tarptautinių partnerysčių ratą, tad galime ir toliau semtis darbinės patirties iš įvairių užsienio ir vietinių organizacijų.

 

Projekto tikslais organizavome respublikinę (Telšiuose) bei tarptautinę (Palangoje) konferencijas, į kurias buvo pakviesti ir atvyko jaunimo užimtumo centrų, dienos centrų, savivaldybių vaiko teisių skyriaus darbuotojai, skaitomi pranešimai bei dalijamasi darbine patirtimi.

 

Konferencija Telšiuose

Konferencija Palangoje

 

2015 m. gegužės mėn. lankėmės Latvijoje, Kekava rajone, susitikome supartnere organizacija "Solis tuvāk" bei kartu aplankėme vietos institucijas, vykdančias socialinį darbą su vaikais ir senjorais, - Savivaldybės agentūros "Kekava" socialinės globos centrą, Kekavos apygardos jaunimo iniciatyvos centrą, Daugmalės miestelio vaikų dienos centras. Šių susitikimų metu apžiūrėjome organizacijų patalpas bei įrangą, kalbėjomės apie veiklas, renginius, diskutavome apie sunkumus, patirtis, ateities planus. Šių susitikimų dėka jau ruošiamasi naujiems projektams jaunimui Latvijoje, juose dalyvausime kaip organizacija-partnerė. Džiaugiamės, kad mūsų remiami jauni žmonės turi dažną galimybę matytis su bendraamžiais kaimyninėje šalyje, plėsti akiratį, toleranciją, užsienio kalbų žinias.

 

Projekto veiklų finalinį etapą (2015 m. gegužės mėn.) sudarė kelionė į Islandiją, kur fondo atstovai Islandijos žmogaus teisių centro (IHRC) dėka susitiko su kelių organizacijų ir vidurinių mokyklų darbuotojais bei mokiniais, bei tarptautinė konferencija Lietuvoje.

 

Lankėme Islandijos miestus ir miestelius, nutolusius nuo Reikjaviko, prilygindami situaciją Lietuvai, kai socialinį darbą su vaikais ir jaunimu organizuojame nutolusiuose nuo sostinės (veiklų ir informacijos centro) rajonuose – Žemaitijoje.

 

Islandijos žmogaus teisių centras (IHRC) – fondo partneris ir pagalbininkas nuo 2013 m. Susitikimo metu buvo aptartos tokios temos - darbas su socialinės atskirties vaikais, šeimos įgalinimas, sveika gyvensena, jaunimo nedarbas bei verslumas, neformalaus ugdymo veiklos.

 

Kelionės po Islandiją metu aplankėme dvi nuo sostinės itin nutolusias mokyklas mažuose Islandijos miesteliuose (Vik ir Eskifjordur), bendravome švietimo ir socialiniais klausimais su vietos bendruomenėmis, susipažinome ir tęsiame ryšius su Islandijoje gyvenančiais amerikiečiais. Pokalbių metu sužinojome, jog Islandijoje nėra atskirų vaikų ir jaunimo užimtumo centrų, vaikų globos namų. Visa popamokinė veikla sukoncentruota mokykloje, o vaikai, neturintys tėvų, yra apgyvendinami tam specialiai skirtose šeimynose.

 

 

 

 

 

 

Puikus ir sektinas Islandijos pavyzdys – galimybė jaunimui dirbti po pamokų. Dalis jaunuolių, gyvenančių miesteliuose, nutolusiuose nuo sostinės, dirba vilnos fabrikuose, arklininkystės ūkiuose,  turistinėse krautuvėlėse ar padeda savo šeimos fermose. Itin džiugino ir stebino puikios ir jaunimo, ir suaugusiųjų anglų kalbos žinios.  Matėme, kad prie to prisideda ne tik kokybiškos anglų kalbos pamokos mokykloje, bet ir užsienio filmai, laidos, per televiziją transliuojamos originalo kalba su islandiškais subtitrais.

 

Jaučiamės pasisėmę ir darbinės, ir organizacinės patirties iš projekto metu vykdytų veiklų, dalijamės šia patirtimi su kolegomis bei siekiame plėtoti ir plėsti vietinius bei tarptautinius ryšius su panašioje srityje dirbančiomis organizacijomis ir institucijomis ir Lietuvoje, ir užsienyje.

 

Dėkojame Šiaurės ministrų tarybos biurui Lietuvoje už galimybę vykdyti projektą bei plėsti pagalbą vaikams ir jaunimui Lietuvoje!

 

Projektą dalinai finansuoja 

 

Pristatymą apie projekto veiklas galite peržiūrėti čia: G_vaiku_pasaulis._Prezentacija_Norden.pdf
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)