Naujos nuotraukos


Mes Facebooke

Mūsų puslapis facebooke

Reklama

Svetainių kūrimas


Naujienos

Pirmą kartą organizuota vaikų stovykla – kaip skaniai iškeptas blynas

2012-07-04 00:43:55

61 vaikas iš Mažeikių, Telšių ir Skuodo miestų ir rajonų, 11 savanorių vadovų ir 4 meno mokytojai, 14 meno ir sporto būrelių – taip trumpai būtų galima apibūdinti gruodžio 26-30 d. vykusią vaikų žiemos stovyklą „Žiemos atostogos – vaikų džiaugsmui“. Stovykla vyko Telšiuose, specialiojoje mokykloje, turinčioje puikią materialinę bazę vaikų gyvenimui, maitinimui, sportavimui bei būrelių lankymui.

 

Stovykla organizuota Labdaros ir paramos fondo „G vaikų pasaulis“ beveik vien rėmėjų pinigais (tik trijų vaikų kelialapiai buvo pirkti pačių tėvelių – fondo rėmėjų) – surinkta virš 16500 Lt.

 

Kad stovykla būtų organizuota ir į ją būtų pakviesta kuo daugiau vaikų iš daugiavaikių, skurdžiai gyvenančių šeimų, Labdaros fondui aukojo pavieniai asmenys ir įmonės iš Vilniaus, Kauno, Mažeikių, Telšių, Skuodo, be to, žmonės ir organizacijos iš JAV - Niujorko ir Floridos valstijos St. Petersburg miesto lietuvių bendruomenių nariai, taip pat amerikiečiai. Ypatingą susidomėjimą projekto sėkme parodė Generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas, o žymiomis sumomis rėmė seimo narys Žilvinas Šilgalis, UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, UAB „Ryterna“, UAB „Impeka“, UAB „Teledema“, UAB „LIT-DAN ŪKIS“, UAB „LIT-DAN GRAIN“, UAB „Baldarys“.

 

Vaikams aukojo ir kalėdines dovanas padėjo suruošti R.Giniočio įmonė „RIMLINA“ (padovanojo virš 50 porų avalynės vaikams) ir UAB „Turnoma“ (paskyrė du didžiulius paketus papuošalų mergaitėms) bei Telšių kabelinė talevizija „Parabolė“ (išdalijo 40 vnt. saldainių rinkinių), konditerinius skanumynus patiekė UAB „Lirena“, UAB „Riestlita“, UAB „Piropas“.

 

Už fizinių ir juridinių asmenų surinktus pinigus į stovyklą pakviesti sunkiai finansiškai gyvenančių šeimų vaikai iš Mažeikių, Telšių ir Skuodo miestų ir rajonų pradinių, pagrindinių bei vidurinių mokyklų, Telšių vaikų globos namų ir Telšių dienos centro. Penkių dienų stovykla vyko dienos ir pilnos paros režimu.
Piešimas ant popieriaus, papje-maše darbai, pynimas iš vytelių, stiklo darbų studija, piešimas ant smėlio, kaselių pynimo pamokos – tokie meno būreliai jungė vaikus kiekvieną dieną. Krepšinis, tinklinis, badmintonas, beisbolo pradžiamokslis, kvadratas, šaškės ir šachmatai – tokie sporto užsiėmimai viliojo ir berniukus, ir mergaites.

 

Tautinė vakaronė su Telšių kolektyvu „Spigėns“, kino vakaras, vaikų varžybos-estafetės, šokių maratonas, baigiamasis koncertas tėveliams ir draugams su Kalėdų Seneliu – tokie kiekvieno stovyklos vakaro renginiai taip suvienijo skirtingo amžiaus  ir skirtingų charakterių vaikus, kad stovyklos pabaigoje teko šluostytis išsiskyrimo ašaras ne tik vaikams, jų vadovams, tačiau ir vaikų tėveliams, matant savo vaikų emocijas.

 

O stovyklos pradžia buvo nelengva... Yra toks reiškinys – vaikų socializacija (pritapti, sutarti būryje...). Tai buvo vienas iš mūsų projekto tikslų. Turėjome tik penkias stovyklos dienas, kad vaikai įvertintų ir norėtų sugrįžti. Siekėme, kad šios penkios dienos ilgam liktų jų atmintyje kaip smagi ir jauki vaikystės dalelė. 

 

Pakankamai griežta tvarka, disciplina, pagarbus vaikų elgesys su bendraamžiais, kolektyviškumas, besąlygiška  pagalba vienas kitam – tai buvo diegiama vaikams nuo pirmos stovyklos dienos. Ir penkių dienų darbo ir pagarbos vienas kitam rezultatas – vaikų piešiniai ir kiti meno darbeliai, atlikti šviesiomis spalvomis, ir skirti savo vadovams; smagūs išmokti hip-hopo ir linijiniai šokiai ir jautrus teatro studijos–būrelio pasirodymas finalinio koncerto metu; vaikų apsikabinimai ir prašymai dar pasilikti...

 

O mes pažadėjome juos vėl pakviesti. Juk vasara jau arti.

 

Aidas Dulinskas (vaikų būrio vadovas; Klaipėdos jūrininkų mokyklos II kurso studentas):

„Ši vaikų žiemos stovykla suteikė man daug patirties, privertė susimąstyti apie  šalia mūsų gyvenančius vaikus, kuriems labai reikalinga mūsų meilė ir parama. Mano nuomone, stovykla padėjo sunkiau bendraujantiems vaikams - jie pradėjo daugiau bendrauti, jų veiduose vis dažniau atsirasdavo šypsena, kuri man buvo didžiausias atlygis už darbą. Net dabar, nebūdamas su vaikais, dažnai pagalvoju apie juos, ar jie laimingi, ar juos kas apkabina, išklauso, paguodžia, jiems pataria, draugiškai pamoko. Šitos mintys suspaudžia širdį. Per televiziją matyti ar girdėti istorijas yra viena pusė, tačiau kai viską pajunti pats, supranti, kad vaikai dar negali pasirūpinti patys savimi, todėl reikia visuomenės supratimo ir paramos. Stovykla baigėsi, ir aš išvažiavau, tik dalelė manęs liko ten...“


Viktorija Serikovaitė (vaikų būrio vadovė; Mažeikių Pavasario vidurinės mokyklos 12 klasės mokinė):

“Ši žiemos stovykla padėjo man pažinti ne tik save, bet ir daug nuostabių vaikų. Per tas penkias dienas, praleistas stovykloje, prisirišau prie vaikų ir išsiskirti su jais buvo be galo sunku. Asmeniškai aš per tas kelias dienas daug ko išmokau, o svarbiausia -  supratau tai, kad teikti vaikams džiaugsmą yra labai paprasta, tiesiog reikia su jais bendrauti. Kiekviena vaiko matyta šypsena man buvo didžiausias atpildas už įdėtą darbą. Tikiuosi, kad šios stovyklos organizatorės dar ne kartą surinks nuostabius vaikus, kuriems galėsiu padėti ir kurie galės padėti man”.


Vytenis Petrauskas (stovyklautojas, Mažeikių „Žiburėlio“ II klasės mokinys. Vytenio mama Dalia – fondo rėmėja):

„Man labai patiko stovykla. Labiausiai džiaugiausi draugiškomis komandų lenktynėmis–estafetėmis, įsiminė krepšinio varžybos“.


Jūratė Gineitienė (fondo vadovė):

„Atskira padėka stovyklos vadovams, tapusiems pavyzdine bendraminčių komanda, supratusiems vieni kitus iš pusės žodžio, o kartais – vien iš žvilgsnio, atidalinusiems po dalelę savęs vaikams. Vienus savanorius pažinojau, kitus atrinkome nedidelio vidinio konkurso metu. Tiesiog žavu buvo matyti, kad vaikams jų vadovų griežtas žodis tapo saugumo jiems įrodymu! Ne kartą pagavau save galvojant, kad ir man, jau užauginusiai savo vaikus, yra ko pasimokyti iš mūsų jaunosios kartos – to atsidavimo gerų darbų darymui, tos meilės jos ieškančiam vaikui, to paguodos žodžio ir natūralaus vaiko apkabinimo tiesiog einant pro šalį, neprašant....O to pakviestiems į stovyklą vaikams labai reikėjo. Ir vaikai tai įvertino!

Mano pagarba ir padėka savanoriams Viktorijai Serikovaitei, Robertui Gorskiui, Aidui Dulinskui, Algimantai Jonaitytei, Lukai Meškytei, Ievai Grencevičiūtei ir Gabrielei Stankūnaitei, taip pat fondo kolegei Kristinai Fiodorovai bei savo dukroms Gabrielei Gineitytei ir Gedvilei Gineitytei, vyriausioms stovyklos vadovėms. Visus vadovus pamilo vaikai, ir jie pamilo vaikus!”

   
Fondo informacinis rėmėjas – UAB „Santarvė“.

 

Nuotraukas iš renginio galite rasti čia http://gvaikupasaulis.lt/galerija-50

Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)