|
SvarbuMes Facebooke |
NaujienosŠeima aktyvi, naudinga, visuomeniška!2017-01-08 15:50:47Įgyvendindami savo organizacijos - Labdaros ir paramos fondo "G vaikų pasaulis" - veiklas, kurios susijusios su vaikais, jaunimu, juos auginančiomis šeimomis bei atžalų laisvalaikiu, matome poreikį suteikti jaunimui galimybę įsitraukti į veiklą, organizuoti, atsiskleisti bei per įvairias veiklas kartu su šeima stiprinti vaikų ir tėvų ryšį.
Projektu „Šeima – aktyvi, naudinga, visuomeniška!“, dalinai finansuotu socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, siekiame plėtoti savanorystės idėją vaikų, vadovų-savanorių ir jų tėvų/globėjų rate, siekdami tampraus šeimos narių tarpusavio ryšio, pilietiškumo suvokimo, poreikio būti naudingu, svarbiu bendruomenėje.
Savanorystė skatina ne tik padėti kitiems, ji plečia asmeninį akiratį, pasaulėžiūrą, pažinčių ratą. Jauniems žmonėms savanoriavimas - tai viena užimtumo priemonių, o tuo pačiu ir galimybė gerinti savo kompetencijas, įgyti praktinių įgūdžių, darbinės patirties, kurios vėliau prireiks einant į darbo rinką.
Nuo 2013 m. vasaros laikotarpiu jauniems žmonėms (17-29 m.) suteikiame galimybę įgyti praktinių įgūdžių savanoriaujant vasaros stovyklose Žemaitijoje (stovykla „Draugai“).
2016 m. jaunimas turėjo galimybę savanoriauti tarptautiniuose jaunimo mainuose spalio ir lapkričio mėnesiais bei žiemos stovykloje gruodžio mėnesį.
Projektu "Šeima - aktyvi, naudinga, visuomeniška!" siekėme, kad jaunimui būtų suteikiamas popamokinis užimtumas saugioje aplinkoje, galimybė pasisemti darbinės patirties, panaudoti savo jau turimas kompetencijas ir pagerinti jas, išmokti naujų dalykų, socializuotis, plėsti pažinčių ratą.
Taip pat projektu siekėme suteikti daugiau žinių jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, vaikų globėjams, kad jie suprastų vaiko auklėjimo svarbą - ką teigiamo gali suteikti savo vaikui ir kaip dėl nežinojimo gali jį traumuoti.
Projekto metu organizavome edukacinius užsiėmimus Kalėdine tematika, meno terapijos užsiėmimus (tapėme ant medžio), psichologės Ignės Kazlauskaitės pagalba mokėmės pažinti save, savo stiprybes ir silpnybes bei pasitikėti savimi, motyvuoti save net ir nesėkmės atveju, sprendėme psichologinius testus.
Tikime, kad projekto metu įgyvendinta vaikų ir tėvų skatinimo ir užimtumo veikla leido geriau atskleisti ir tenkinti vaikų poreikius, ugdė jų socialinį brandumą, pasitikėjimą savimi. Vaikai buvo atitraukiami nuo gatvės įtakos, mokėsi kritiškai vertinti savo ir draugų poelgius, savanoriaudami įgijo praktinių įgūdžių, žinių, išmoko dirbti komandoje, socializavosi naujoje aplinkoje, praplėtė pažinčių ratą. Tikime, jog pagerėjo šeimų mikroklimatas. Tėvai aktyviau dalyvavo vaikų ugdymosi procese ir užklasinėje veikloje. Bendros veiklos šeimas suartino, sustiprino draugystės ryšius, padidino savitarpio telkimąsi ir pagalbą vieni kitiems.
Komentarai (0)
Rašyti komentarą + |
Parama |