Naujos nuotraukos


Mes Facebooke

Mūsų puslapis facebooke

Reklama

Svetainių kūrimas


Naujienos

Tarptautinis “Recup Art“ projektas Belgijoje

2013-10-18 11:45:50

„Įspūdžiais iš tarptautinio projekto Belgijoje dalijamės iki šiol…Smagu prisiminti darbą kūrybinėse dirbtuvėse Loryhan centre (Botassart), kelionę į Europos Komisiją Briuselyje, žygį į Bouillon miestelį, pasivaikščiojimą viduramžių pilyje, įvairias veiklas tarptautinėse grupelėse“, - prisiminimus iš rugsėjo mėnesį vykusio jaunimo mainų susitikimo pasakoja projekto dalyvė Ieva Zavadzkaitė.

 

LPF „G vaikų pasaulis“ atstovai kartu su belgų organizacija Coala dalyvavo projekte “Recup Art“. Projekte Belgijoje taip pat dalyvavo Italijos, Ispanijos ir Belgijos grupės. Projekto tema: antrinis atliekų panaudojimas ir pritaikymo galimybės.

 

Projekto tikslas - didinti dalyvių ir visuomenės sąmoningumą rūšiuojant ir tvarkant atliekas, susipažinti su kitų šalių darnaus vystymo procesu. Keturios į projektą įsitraukusios šalys dalyvavo seminaruose, debatuose, organizavo kultūrinius vakarus. Didelio dalyvių aktyvumo susilaukė kūrybinės dirbtuvės, kuriose antram gyvenimui buvo „prikelta“ daugybė atliekomis virtusių daiktų. Taip pat buvo ieškoma galimybių panaudoti natūralias gamtos medžiagas. Tokiu būdu dalyviai pagamino muzikos instrumentų, įvairių buityje pritaikomų daiktų, žaidimų, sukūrė komiksų knygutę. Beje, Belgijoje labai populiarūs komiksai, sukurta įvairių personažų ir daugybė istorijų. Projekto metu Briuselyje vyko kasmetinis Komiksų festivalis, kuriame dalyvavo ir projekto “Recup Art“ dalyviai. Kiekviena šalis turėjo galimybę pristatyti savo šalies komiksų kultūrą ir populiarius komiksų personažus.

 

„Būdami Briuselyje, turėjome išskirtinę galimybę aplankyti Europos Komisijos būstinę. Europos Sąjungos atstovas Giovanni Gordiani glaustai pristatė ES ir Europos Komisijos tikslus, siekius, veiklas ir struktūrą. Projekto dalyviai iš keturių skirtingų Europos Sąjungos šalių – Lietuvos, Belgijos, Italijos ir Ispanijos – pasisėmė daug žinių ir turėjo galimybę užduoti jiems rūpimus, su ES susijusius, klausimus. Beveik dvi valandas trukusi paskaita ir diskusija praėjo itin įdomiai ir tikrai neprailgo. Visi dalyviai džiaugėsi proga apsilankyti Europos Komisijos būstinėje, tad diskusijos tęsėsi ir kelionės traukiniu metu atgal į projekto kaimelį“, - pasakoja projekto dalyvė Gabrielė Gineitytė.

 

Lietuvos grupės vadovė Kristina Fiodorova: „Namo parsivežėme nemažai idėjų, kurias pritaikysime naujai kuriamo Vaikų ir jaunimo užimtumo centro veikloje ir populiarinsim atliekų rūšiavimo bei panaudojimo būdus Lietuvoje, o su Mažeikių miesto ir rajono vaikais bei jaunimu stengsimės kuo daugiau diskutuoti ekologijos ir taupesnio vartojimo temomis bei rengsime praktinius užsiėmimus“.

 

Dalį nuotraukų galite pamatyti čia: http://gvaikupasaulis.lt/galerija-60

 

Pilną nuotraukų albumą galite rasti čia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.570045673050625.1073741831.150694514985745&type=3

 

 

Projekto dalyvės iš Lietuvos prie Komiksų festivalio Briuselyje įėjimo

     

Visi projekto “Recup Art“ dalyviai prie ką tik pasodinto draugystės medžio
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)