Naujos nuotraukos


Mes Facebooke

Mūsų puslapis facebooke

Reklama

Svetainių kūrimas


Naujienos

To Bee or not To Bee

2015-11-10 14:59:43

Gamtos mokykla, Emajõgi upė, bitės, medus, bičių avilys, uodai, gamta, laisvė... Štai kas lydėjo grupę jaunimo iš Lietuvos, Estijos ir Ispanijos devynių dienų jaunimo mainuose Estijoje, šalia Tartu miesto esančioje Palupõhja gamtos mokykloje, apie kurią žino kiekvienas arčiau gyvenantis ir kuri garsina šalį...

 

Tartu Aplinkos edukacijos centre savanoriaujantis jaunimas, besidomintis gamta ir aplinka, sukvietė grupes jaunuolių iš Lietuvos, Estijos ir Ispanijos 2015 m. rugpjūčio 3-11 d. dalyvauti projekte „To Bee or not To Bee“. Projektas buvo inicijuotas jų susirūpinimu, jog paskutiniais dešimtmečiais mūsų ekologinė sistema patiria daugybę pokyčių. Ir ne visi šie pokyčiai yra į gera.

 

 

 

 

Kai technologinės naujovės ima viršų, esam linkę pamiršti apie Motiną Gamtą ir mus supančią aplinką. Todėl šio projekto tikslas buvo susitelkti ties bičių išlikimu, kaip svarbia sąsaja tarp ekosistemos ir maisto grandies. Ne kiekvienas žinome ir susirūpiname, jog, jei bitės išnyktų, mes prarastume nepakeičiamą dalį maisto grandies, kuri smarkiai susiaurina mūsų kasdienio maisto įvairovę ir tokiu būdu veda pasaulinio maisto trūkumo link.

 

Projektas nuo pradžių buvo pilnas geros nuotaikos ir naujų patyrimų. Pirmą naktį lietuvių jaunimo grupė praleido indėniško tipo palapinėje, miegodami ant čiužinių aplink degantį laužą. Potyris buvo nepakartojamas! Be to, jau pirmąjį vakarą dalyviai išmoko “uodų šokį”, kuris tiesiog buvo dalyvių mėginimas apsiginti nuo neįprastos daugybės ir nepaprasto įkyrumo uodų :)

 

 

 

Veiklos taip pat neleido nuobodžiauti: dalyviai išmoko sukonstruoti bičių avilį, lieti žvakes iš vaško, iš natūralių medžiagų pasigaminti lūpų balzamą, aplankė Tartu, plaukė kanojomis upe pasitikdami saulę, žygiavo mišku į gamtos rezervatą, mokydamiesi pažinti nepažįstamus augalus, lankėsi vietinio bitininko sodyboje, matė, kaip bitininkas kopia medų iš korių ir ragavo skirtingų skonių medaus, žiūrėjo dokumentinį video apie bičių svarbą ir problemas, verčiančias bites išnykti, bei diskutavo šiomis temomis. Ne mažiau svarbu buvo ir tai, jog lietuviai pristatė estų ir ispanų jaunimui Lietuvą: tradicijas, papročius, maistą, tautinius šokius bei muziką. Tokiomis prezentacijomis pasidalijo ir Estija bei Ispanija. Projektą finišavo pačių dalyvių kurtas video apie tai, kaip atrodytų pasaulis, jei bitės išnyktų, bei citrinmedžių sodinimas tautinėse grupėse. Medeliai liks ryškus ir žaliuojantis atsiminimas apie vykdytą projektą ir neš naudą bitėms.

 

 

 

Puikiai užfiksuotas emocijas iš šio projekto galite pamatyti

https://www.youtube.com/watch?v=3xPn2tXTSGI (video Martyno Jurgučio).

 

Projektą dalinai finansuoja 
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)